תל אביב:

סרט תדמית לעסק, סרט שיווקי לעסק, סרטון לעסק, סרט מכירתי לעסק, יוטיוב לעסק

לימודי קרימנולוגיה: המאבק בפשע עולה מדרגה

המחלקה לקרימינולוגיה במרכז האוניברסיטאי אריאל, פתחה שלושה מוקדי לימוד חדשים – מוקדים שפשע לא להכיר...

במחלקה לקרימינולוגיה, במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, הבינו מזמן שללמוד בצורה כוללנית על פשיעה זה לא מספיק. במסגרת ההקפדה במחלקה על יישומיות בצד הלימודים התיאורטיים, יפתחו החודש שלושה מוקדי לימוד חדשים: פשיעה כלכלית, פשיעת מחשב וביטחון וטרור.

המחלקה ייחודית בכך שמעבר ללימודים התיאורטיים, הממלאים בהחלט תפקיד חשוב, ישנו מקום נרחב ומשמעותי לעבודת השדה. לעבודת השדה תפקיד כפול: לאפשר לסטודנטים לרכוש ניסיון בתחומים הקשורים לעולם התוכן של הקרימינולוגיה, בטיפול ובמניעה, ויחד עם זאת לאפשר להם לבחון את מידת רצונם ואת מידת יכולתם במקצוע. כלומר, לבחון האם זהו באמת התחום שהם רוצים ומסוגלים להמשיך ולעסוק בו. בסיום עבודת השדה, התלמידים מקבלים כמובן מכתב המאשר את ההתנסות שלהם ובמידה והם נמצאים ראויים לכך, גם מכתב המלצה.

השילוב בין המחלקה לכלכלה למחלקה לקרימינולוגיה, יאפשר לתלמיד ללמוד במוקד שחיתות ועבירות צווארון לבן. תוכנית זו מאפשרת להתנסות בנושאים הקשורים לשחיתויות ולעברות כלכליות. כולנו נחשפים לאחרונה באמצעי התקשורת לנושאים של הלבנת כספים, שוחד וזיוף מסמכים, אשר עולים חדשות לבקרים - נושאים אלו ורבים אחרים ילמדו במסגרת שילוב זה.

השילוב השני הוא של קרימינולוגיה ומדעי המחשב. שילוב זה יאפשר לתלמידים ללמוד במוקד פשיעת מחשב ולהתנסות בכל הקשור למדעי המחשב, יחד עם רכישת כלים והבנה לגבי המניעים והמאפיינים של האקרים, עברייני מחשב וכדומה. הנושא האקטואלי מאוד אשר הופיע בחדשות, של גניבת מספרי כרטיסי אשראי, גניבת זהויות והמאגר הביומטרי, קשור באופן חזק לתחום זה. חשוב מאוד לציין, שהסטודנטים המצטיינים בשילובים אלו (בכלכלה ובמחשבים) יזכו גם לעבודה מעשית (סטאז') בתחום ויקבלו על כך אישור שיפרט זאת. מדובר בערך מוסף משמעותי ביותר עבור הסטודנטים להצלחה בהמשך דרכם המקצועית.

השילוב השלישי הוא בין קרימינולוגיה למדעי המדינה/מזרח תיכון, והוא יתמקד בנושאים של ביטחון ישראל וטרור – נושאים שלדאבוננו אינם יורדים מסדר היום. הבנת נושאים אלו, הקשורים הן בטרוריסטים והן בקורבנותיהם היא בעלת חשיבות רבה.

הסטודנטים גם יוצאים לשטח לביצוע עבודת שדה. "יעדינו המרכזיים יהיו להיענות לצרכים ולנושאים החברתיים שעולים בארץ, בהקשר לתחום הקרימינולוגיה והויקטמולוגיה (תורת הקרבנות)" מסבירה פרופ' שרה בן דוד, ראש המחלקה לקרימינולוגיה במרכז האוניברסיטאי. "לפתח תחומים תיאורטיים חדשים בתחום ולהמשיך במגמה של הפיכת המחלקה לקרימינולוגיה במרכז האוניברסיטאי למובילה בארץ, בתכנים, בחדשנות וביחס לסטודנטים".

ההרשמה למוקדי הלימוד בפשיעת מחשב ובפשיעת צווארון לבן אפשרית כבר לסמסטר הקרוב – ובכך ניתן לחסוך שנת לימודים שלימה. ההרשמה תמשך עד תחילת חודש מרץ ומומלץ להזדרז ולהירשם.

תגובות (0)


הצג/הסתר תגובות

כתוב תגובה


busy
comments

צרו קשרחדשות הרכב | חידות | גיגים באינטרנט | תכשיטים | מסחר בשוק ההון smartcapital.co.il

Copyright © 2010-2014 The-Pulse Communications LTD. All rights reserved